تبلیغات
  رادکلیفی ها - یعنی چی......
پاتوق رادکلیفی های عزیز

یعنی چی......

یکشنبه 31 مرداد 1395 04:37 ب.ظ

????????? : پریا

درودی دوباره
گرچند پست های قبلی رو هنوز کسی نخونده اما واجب دیدم این پست رو منتشر کنم!!!!! بهم برخورده یعنی چی که ایرانی نیستی اگر این کلمه رو اینطوری بگی و اون یکی کلمه رو اونطوری نگی
درسته من از اعراب دل خوشی ندارم اما این روزها میبینم همه جا داره به زبان اونا ، به ملیت و اصالت ما و به دین همه مون دهن کجی میشه!!! واقعا بهم برخورده! درسته که ایران و عربستان از زمان های بسیار دور با هم سرِ جنگ داشتند و اعراب هم بعد از چیرگی بر ایران ، این سرزمین رو غارت و تا مرز نابودی بردند ، من نمیگم اشتباهه!!!! درسته که زبان عرب ها بر ما غالب شده اما پردیسی عزیز { فردوسی } قسمتی از زبانمون رو به ما برگردوند! اما خوب بیاید واقع بین باشیم دوستان ، بعد از 200 سال عربی سخن گفتن خیلی سخته که به یکباره زبان رو به تمامی اغشار برگردوند! زمان گذشت و گذشت و گذشت تا در اواخر دوره ی قاجار زبان فارسی دوباره بر همه جا غالب شد اما خوب هنوز هم که هنوزه خیلی از کلماتی که به کار میبریم عربیه! چرا راه دور بریم همین "کلمه" هم عربیه دیگه چه برسد به بقیه ی چیزها.....اما خوب این زمانی که طول کشید تا به اصطلاح زبانمان باز شود ، اختراعات ، اکتشافات ، کتاب ها و.....همگی به زبان عربی به ثبت رسیده اند و نمیتوان آن ها را چیز دیگری نامید! دنیا  هرروز در حال پیشرفت و توسعه ی بیشتر است و تمام چیزهایی که به ثبت میرسند با زبان همان شخصی ست که آن را به ثبت رسانیده! یک مدت برای اینکه کلمات زبان انگلیسی را از میان فارسی جدا کنند ، کلمات را به فارسی ترجمه میکردند! مثلا هلی کوپتر را بالگرد نامیدند. خوب این هیچ ، به کنار. این مورد قبول اما با کلماتی که روی اشیا گذاشته اند و از نام ها سرچشمه میگیرد چه میخوهید بکنید....مانند کلاشینکف!!!
اصلا موضوع اینجاست که شما نمیدونی پارسی زبان اصلی تو نیست عزیز من! یکم منظقی باش گل من! هرکدوم از استان های کشورمون از یک جایی به ایران کوچ کردند!!!! هرکدامشان یک زبان داشته و دارند که امروزه برخی از آنان لحجه خوانده میشود زیرا یا با فارسی مخلوط شده و یا آن قشر جزو آریایی ها هستند و با قوم خاصی زاد و بلد کرده اند!!! و این تداخل زبانی به علت بازرگانی ها و سفرهای بسیار پارسی ها بوده!!!!!آخ گفتم آریایی ها. از آنجایی که چهره و زبان پارسی ها با دو قوم دیگر آریا یا همان پارت و ماد ، متفاوت است ، دانشمندان یک نظریه ای ارائه کردند مبنی بر اینکه پارس ها آریایی نبودند و از قبل در سرزمین پارس میزیستند و اینکه آریا { یا همان آریایی ها } فقط و فقط شامل دو قوم میشدند! ولی این فقط در حد نظریه است و در دست اثبات! و اما دیگر قوم ها...ایلامی ها خیلی قبل تر از کوچ آریایی ها در ایران میزیسته و حتی حکومت بزرگی داشته اند!!!! اما پس از آمدن آریایی ها ، به مرور این نژاد حل شده { با ازدواج های زیاد میان دو قوم تعداد اصیل ها بسیار کم شده! } و پس از آن ، ایلامی های باقی مانده که برخی دورگه نیز بودند ، در ایلام امروزی مستقر شدند! و اما قوم بعدی که کاسیت ها بودند مدتی قبل تر از { نمیدونم دقیقا چندسال قبل تر اما خوب چندسالی میشه } آریایی ها از شمال به جنوب دریای خزر تا جنوب غربی { فقط در قسمت های کناری کشور } مستقر شدند. کاسیت های شمال غربی همان کرمانشاهی ها و دیگر هموطنان عزیزمان هستند و کاسیت های شمال کشور ، گردنبند سبز دریای خزر را تشکیل میدهند { گیلان ، مازندران ، گرگان } و لازم به ذکر است که بیش از نصفی از کاسیت های شمالی در استان گیلان زندگی میکرده و هنوز هم زندگی میکنند.....قوم های دیگری هم در آن زمان و قبل تر از آن در دشت ایران زندگی میکردند اما نام هایشان را فراموش کرده ام.......خلاصه ی مطلب اینکه همه ی ما پارس نیستیم که پارسی سخن بگوییم اما ایرانی هستیم ، ایرانی رفتار میکنیم ، ایرانی زندگی میکنیم و آداب ایرانی را بر جای می آوریم!
ولی بنده پارس هستم و به پارس بودنم افتخار میکنم ، از کودکی یاد گرفته ام که به جای سلام بگویم درود و به جای خداحافظ ، خدانگهدار یا بدرود به کار ببرم ، احترام بزرگترهایم را نگهدارم ، به خودم ، کشورم ، ملیتم ، زبانم ، خاکم ، میهنم ، هم میهنم ، همسایگان کشوری ام ، طبیعت ، جانوران و هرموجودی که بر روی این کره ی خاکی ست ارج بنهم و بدون آگاهی هیچ وقت و برای لحظه ای سخن نگویم و یا ننگارم ، یاد گرفته ام به هنر ، علم ، قدمت ، بزرگی و انسانیت ارج بنهم ! من ایرانیم ، یادگرفته ام اعتقاداتم ، سرزمینم ، ناموسم ، پرچمم ، فرهنگم ، منابع تاریخی و قدمت مملکتم ، سرمایه ی ملی ام ، هنرمندان و دانشمندان کشورم را پاس بدارم!
امیدوارم دگر با یک سری اراجیف گول نخوریم !!!! بیایید به همسایگانمان ، به عرب ها ، کاری نداشته باشیم ! نمیگویم احترام بگذاریم چون به طور قطع آنها به ما ظلم های بسیاری کرده اند و احترام به ظالم باعث پایین آمدن شخصیت و بزرگی خودمان است!
البته اعراب دیگر کشورها را میگویم ، اعراب جنوب کشور خودمان را نمیگویم زیرا آنها هموطنانم هستند و آنها هم به گونه ای در اعراب جنوب دریای خزر ، با این همه بازرگانی و گاه ازدواج میان دو قوم ، حل شده اند اگر نه ما آنها را پارس مینامیم { زیرا در گذشته قسمتی از پارس بوده اند! }
سخن آخر اینکه = بیایید نخست به هرچیزی بیاندیشیم و سپس برای باور آن تصمیم بگیریم!!!!
پریا ، مدیر وبلاگ رادکلیفی ها!
?????? ??? ??? ??????? : نظرات
????? ??????: یکشنبه 31 مرداد 1395  06:28 ب.ظنمایش نظرات 1 تا 30